Změna telefonního čísla. Pro vaše objednávky a dotazy volejte: +420 604 210 089, +420 607 064 807

TANZÁNIE

Když se obchodování stane podnikáním

Jak zvýšit efektivitu práce farmářů kávy v severní Tanzánii?

Výzva

Produktivita zemědělství je v Tanzánii natolik nízká, že lidem nedokáže zajistit dostatečný příjem ani dostatek potravin. Stejně tak to odrazuje společnosti k investicím v zemi.

Malí farmáři čelí několika výzvám, které musejí překonávat jako je neúrodná půda, změny klimatu, přístup k aktuálním informacím a podpora zemědělcům.

Také je zde velký nedostatek kvalifikovaných organizací, které by podpořili pěstitele. Farmáři nemají podnikatelské ani zemědělské schopnosti a potřebují znát spoustu věcí, aby byli dostatečně konkurenceschopní.

Cíle

  • Zlepšení živobytí pro více než 10 000 malých producentů kávy.
  • Zkvalitnit konkurenceschopnost producentů kávy díky vytvoření venkovských organizací.
  • Zvyšování produktivity a kvality kávy prostřednictvím udržitelného využívání přírodních a rodinných zdrojů.

Řešení

Nadace Lavazza ve spolupráci s Nadací Hannse R. Neumanna Stiftunga (HRNS) se zaměřuje na zlepšování schopností farmářů a jejich organizačních struktur tak, aby jim poskytly ty správné nástroje ke zvýšení konkurenceschopnosti na trhu.

Procesy projektu se týkají celého hodnotového řetězce: od produkce k marketingu, včetně klíčových otázek jako je bezpečnost potravin, různorodost produkce, přizpůsobení se změnám klimatu, zlepšení postavení žen a vytvoření příležitostí pro mladé lidi.

/\