TURECKÁ KÁVA

Pokud si doma chcete připravovat pravou tureckou kávu, budete k tomu potřebovat malou džezvu. Jen v té můžete připravit správně tureckou kávu, která bude chutná a zdravá.

Tento způsob přípravy kávy patří mezi ty nejstarší a nejpůvodnější. Využívají ho hlavně v arabských zemích, ale také v Řecku…
Kávu na turecký způsob přípravy nechte velmi na jemno umlít. Hrubost mletí by se u turecké kávy dala přirovnat k hladké mouce.
Do menší džezvičky nadávkujte dvě lžičky jemně namleté kávy, přidejte studenou vodu a zamíchejte. Pokud máte větší džezvu, použijte větší dávku kávy. Džezvu položte na sporák a nechte ji ohřívat. Káva začne postupně tvořit pěnu na povrchu.
Ve chvíli, kdy už skoro přeteče přes okraj, džezvu na chvíli odstavte ze sporáku. Po chvilce ji můžete dát znovu zpět. Tento proces opakujte třikrát. Třikrát nechte kávu vzkypět. Jedině tak se z ní vylouhují všechny dobré a chutné látky.

Na kávu z džezvy se nejčastěji používá směs Arabiky a Robusty. Do turecké kávy se často také přidává kardamon, cukr, sirupy, alkohol...

 

 

Lavazza na Australian Open 2018

 

Na grandslam do Austrálie se Lavazza náležitě připravila. Stánek kávy Lavazza měl dokonce dvě patra a p...