REKLAMNÍ SPOTY

Lavazza vytváří reklamní spoty, aby se podělila o umění vycházející z tvorby krátkých příběhů o přípravě a konzumaci lahodné kávy Lavazza. 

Nejznámější spoty vytvořili historii italské reklamní komunikace. Jedná se o všechny reklamní kampaně od 50. let 20. století až do dnešní doby: od Carmencity po Manfrediho a Solenghio, od Forattiniho po Bonolise... 

Ti všichni vytvořili nenapodobitelná reklamní videa, a některá z nich můžete shlédnout právě zde.

Příjemný zážitek z jejich sledování!


Lavazza 1966 - Carosello   Lavazza 1980 - Nino Manfredi


Carosello je pomalu ale jistě vyřazen z televizního vysílání díky nástupu barevné televize. Výsledkem tohoto faktu bylo, že Lavazza a Armando Testa, který byl pro Lavazzu opravdu klíčovým autorem jejího vizuálního vnímání společností, se rozhodli pro velmi silnou strukturu reklamní komunikace. Lavazza bude ztělesněna velice populárním italským hercem Ninem Manfredi, a to až do roku 1993.
 

 


V 80. letech se Lavazza také vrhá na mezinárodní trh. Proto také přichází s reklamními spoty určenými pro tamější trh.
Od začátku se Lavazza drží konceptu, že být Italem znamená jít ruku v ruce se šálkem kvalitního espressa: Lavazza je nejoblíbenější káva Italů, jaký lepší úvod může být při pronikání na cizí trhy?

 Lavazza 1993 - Monica Vitti


V roce 1993 se Lavazza rozhodla obměnit její komunikační strategii s hercem Manfredim. Tato kampaň se zdála být už příliš dlouhou - vždyť také trvala celých 17 let! Proto se Lavazza rozhodla pro jiné osobnosti, které zosobní značku Lavazza. Aby se předešlo přímému srovnávání s Manfredim, vybrali se hned 4 osobnosti. Podívejte se na video s jednou z nich: Monicou Vitti.
 Lavazza 2000 - Bonolis a Laurenti

V roce 2000 začala Lavazza s "nebeskou kampaní", ve které jsou hlavními postavami Bonolis a Laurenti. 
V dalších letech Lavazza uvádí nová dobrodružtví a osobnosti. A také představuje novou kampaň na kávové kapsle A Modo Mio.
 


 

 

 Lavazza 2005 - Carmencita

Carmencita je zpátky! Prapůvodní ikona Lavazza reklamy se vrací na televizní obrazovky s deseti epizodním sitcomem. Evergreenový charakter je ještě více aktuální než kdy předtím, kult pro všechny fandy.
 

 

 


Lavazza – Opravdový italský zážitek
Lavazza 2010 - Julia Roberts

 


Lavazza 2010 - Wimbledon


 

 

Lavazza 2012 - Příprava kalendáře Lavazzers

 

 

 

 

Lavazza 2013 - Příparava kalendář roku 2013 "1/365"

 

 

 

Lavazza 2014 - Kalendář Inspiring Chefs

 

 

 

Lavazza 2014 - Víkend díkuvzdání v New Yorku
aneb chcete kávu zadarmo?

 

 

Lavazza na Australian Open 2018

 

Na grandslam do Austrálie se Lavazza náležitě připravila. Stánek kávy Lavazza měl dokonce dvě patra a p...