LAVAZZA LATTE ART

Co je to Latte Art?

 

Latte art  je podle definice umění mléka, jak už to vyplývá z italsko-anglického pojmenování této techniky (Latte-mléko, art-umění).
Když byla tato technika poprvé představena, nebylo za tím nic jiného než vytvořit nezapomenutelný zážitek pro zákazníka. K tomu je zapotřebí mít kvalitní kávovar, abyste byli schopni připravit dokonalé espresso a správně našlehat mléko. Jak na správné našlehání mléka se dozvíte tady. Do připraveného espsressa potom naléváme mléko takovým způsobem, aby se na povrchu vytvořil obrazec. Přesný návod na tvorbu jednotlivých obrazců neexistuje. Záleží na šikovnosti a kreativitě každého baristy. Každý, kdo s Latte Art začíná, by měl mít na paměti, že je potřeba neustále trénovat, zkoušet a nevzdávat se!

V této době je Latte Art již víceméně standardem každé kvalitní kavárny a neustále náročnější zákazníci umí ocenit originalitu každého baristy. 

Při tvorbě Latte Artu dbejte na včasný servis hostovi, aby měl z vašeho umění ten nejlepší zážitek. Pokud používáte kakao, vždy pouze neslazené, ve večerních hodinách se vyplatí zaměnit kakao za skořici, čímž vytvoříte velice příjemnou atmosféru.

Latte Art je možné také tvořit pomocí speciálních šablon, sirupů a dalších ingrediencí, kterými můžeme vytvořit i mnohobarevné obrázky.

 

 

Pokud jste doposud nevěděli, co si pod pojmem Latte Art představit, tady je malá ochutnávka z továrny jménem Lavazza Latte Art.

 

Základní tvary Latte Art:

 

 

JABLKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SRDCE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LÍSTEČEK

 

 

  

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 Latte Art na nejvyšší profesionální úrovni může vypadat třeba takto:

 

 

 

 

 

To, co uvidíte v následujícím videu, Vás naučí v tréninkovém centru Lavazza v Turíně, kde se učili i naši odborníci přes kávu.

 

 

 

 

 

V berlínské kavárně Lavazza připravují následující excelentní kávové speciality...

 

 

Lavazza na Australian Open 2018

 

Na grandslam do Austrálie se Lavazza náležitě připravila. Stánek kávy Lavazza měl dokonce dvě patra a p...