LAVAZZA KALENDÁŘE

Produkovat kalendáře, to není jen tak. 
Troufalá myšlenka kultovní značky.
Kalendáře Lavazza odrážejí image společnosti Lavazza
se svým specifickým, smělým, uměleckým stylem.

 

 

 

 

Kalendář 2015

Steve McCurry je fotografem nového kalendáře Lavazza s podtitulem Obránci Země. Tito obránci Země, muži a ženy Afriky každý den ochraňují naši Zemi a jsou novodobými hrdinami naší doby a také hlavní protagonisté kalendáře pro rok 2015. Touto cestou chce Lavazza sdělit příběh, ve kterém se setkávají kávové komunity s organizací Slow Foods (která má za cíl trvalý udržitelný rozvoj v oblasti potravin pod hesly: dobře, čistě, poctivě).

Vydejte se po této cestě s Lavazzou na tomto odkazu, nebo sledujte přípravu výsledného kalendáře na videu níže.

 

 

 

Kalendář 2014

Neuvěřitelná alchymie fotografií a příběhů s téměř filmovou kvalitou. Slavný fotograf portrétu Schoeller obrací pozornost na kuchaře, kteří se inspirují v kuchyni.

 

 

 

 

Kalendář 2013

Kalendář roku 2013 není tradičním kalendářem v papírové podobě, ale video instalace, který vypráví příběh jednoho roku v jednom dni ve 12 tématech. Tento kalendář je práce z vybraných fotografií a videí nahraných přímo zákazníky Lavazza. 

 

 


 

Kalendář 2012

 2012: Lavazzovi -  Erwin Olaf, Thierry Le Gouès, Miles Aldridge, Marino Parisotto, Eugenio Recuenco, Elliott Erwitt, Finlay MacKay, Mark Seliger, Annie Leibovitz, Albert Watson, David LaChapelle, Ellen von Unwerth

 
Protože Lavazza kalendáře slaví rokem 2012 své dvacetileté výročí, sešlo se opět 12 exceletních fotografů, kteří v průběhu minulých let pomohli vytvořit Lavazze nezapomenutelné ročníky kalendářů.
Fotografové se nyní sami ocitají před objektivem svých fotoaparátů a zvečňují svůj vztah ke kávě Lavazza. Těchto 12 profesionálů bylo vedeno agenturou Armando Testa, která kalendář pro rok 2012 produkovala.
 

Kalendář 2011

 2011: Zamilujte se v Itálii - Mark Seliger

 
Nejste schopni kontrolovat vaše srdce. Každý kdo byl aspoň jednou v životě v Itálii toto zná. Itálie je totiž zemí, kterou si zamilujete. Možná je to krása krajiny, mírné podnebí nebo kouzlo architektury, která přirozeně vzbuzuje sentiment. Rozum a předsudky jsou nespoutané, smysly jsou zaujaté, dvoření je ve vzduchu, a tak si i Vy můžete vychutnat opravdové každodenní potěšení: polibek od Vašeho milence a šálek dobré kávy. I proto tu je Lavazza kalendář 2011, ironický, surrealistický, vášnivý. Zažijte tu cestu čtením mezi řádky tak jako romanci. Následující fotky byly pořízené na nejkrásnějších místech v Itálii, jako: Capri, Neapol, Verona, Toskánsko, Florencie a Benátky.
 

Kalendář 2010

 2010: Zážitek z italského espressa - Miles Aldridge

 
Hvězda nového kalendáře roku 2010 je italská hudba, pozitivní přístup a životní styl. Překvapující kalendář byl produkován Milesem Aldridgem, který pořídil  tyto úchvatné fotografie v Římě.
 
 

Kalendář 2009

 2009: Zážitek z italského espressa - Annie Lebovitz

 
Kalendář v roce 2009 nafotila známá americká fotografka Annie Lebovitz v New Yorku. Annie se snažila zachytit symboly, které co nejvíce vystihují italskou kulturu a historii.
 
 

Kalendář 2008

2008: Nejimpozantnější zážitek z espressa - Finlay MacKay

Šestnáctá edice Lavazza kalendáře je věnovaná důležitým, aristokratickým a odhodlaným ženám; ženám, které se cítí být královnami - jinými slovy všechny ženy. Tyto fotografie z Milána zachycují fascinující a drahý svět, ve kterém jsou tyto královny obklopeny šperky, hedvábím, sametem a kožichy.
 
 

Kalendář 2007

2007: Nejneuvěřitelnější žážitek z espressa - Eugenio Recuenco
 
Město plné nápadů - Madrid je příjemný a romantický, a ženská atmosféra je cítit z každé fotky, kterou pořídil fotograf Eugenio Recuenco.
 
 

Kompletní edici všech kalendářů Lavazza můžete shlédnout zde

 

Lavazza na Australian Open 2018

 

Na grandslam do Austrálie se Lavazza náležitě připravila. Stánek kávy Lavazza měl dokonce dvě patra a p...